Denk

10/7/2013

Herşey dahil tatil


Her Şey Dahil Tatil İle Farklı Bir Tatil Keyfi İnsanlar bütün bir yıl çalışma hayatını sürdürdükten sonra tatil yapmak isterler.

Herşey dahil tatil

Her Şey Dahil Tatil İle Farklı Bir Tatil Keyfi İnsanlar bütün bir yıl çalışma hayatını sürdürdükten sonra tatil yapmak isterler. Yoğun ve stresli bir çalışma ortamı nedeniyle herkes yıpranmak kaçınılmazdır.

Belli bir süreden sonra bir çok insan çalışma performansında düşüşler yaşar. Bu nedenle mutlaka tatil yapmaya ihtiyaç duyarlar.

Hatta yıllık izin bu nedenle ortaya çıkmıştır. Haftada bir gün tatil yaparak bütün bir çalışmak insanların kapasitesini zorlamaya başlar. Belli bir süreden sonra mutlaka dinlendirici ve birazda eğlendirici bir tatilin yapılması şarttır.

Bu tatil insanları hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak dinlendirecektir.

Aynı zaman yeni bir çalışma yılı için motive edecektir. İnsanlar yıllardır bir çok farklı şekilde tatil yapmaktadır.

Her tatil insanların psikolojisini farklı şekilde etkilemektedir.

Her tatilde insanlar farklı kültürler tanımakta ve farklı deneyimler yaşamaktadır.

Gelişen turizm sektörü sayesinde birçok farklı uygulamalar hayatımıza girmektedir. Bunlardan en güzeli diyebileceğimiz her şey dahil sistem ise ülkemizdeki bir çok otelde artık sık rastlanan bir şeydir.

Yurt dışında pek fazla tercih edilmeyen her şey dahil sistemi dünya genelinde en çok bizim ülkemizde kullanılmaktadır. Sırf bu nedenden bile bir çok turist bizim ülkemiz tercih etmektedir.

Her şey dahil sistemin en güzel yanlarından birisi belli bir miktar ödeme yapıp otele geldikten sonra insanların başka hiçbir şey ödememesidir.

Sadece satın aldıkları tatilin keyfine bakarak tatil boyunca diledikleri gibi yiyip içebilirler. Her şey dahil sistemde özellikle beş yıldızlı otellerde çok fazla seçenek bulabilirsiniz.

Gün boyu yiyecek-içecek servisi animasyon gösterileri ve sınırsız alkol gibi çok cazip seçenekler vardır. Her şey dahil sistemin dışında otellerde bunları bulmanız ne yazık ki mümkün değildir.

Tabi durum böyle olunca insanların %90'ı her şey dahil sistemli otelleri tercih etmektedir. Buna karşılık olarak birçok otel ayakta kalabilmek için her şey dahil sisteme geçmiştir.

Çünkü her şey dahil sisteme sahip olmayan oteller müşteri kaybetmeye başlamıştır. Bazı oteller ise her şey dahil sistemin yanında yinede eski sistem yatak kahvaltı ya da yarım pansiyon gibi sistemleri bünyesinde bulundurmuştur. Çünkü her şey dahil sistem diğerlerine oranla biraz pahalıdır.

Bu nedenle daha az bütçeye sahip olan insanlar diğer sistemler ile tatil yapmayı tercih etmektedirler. Her şey dahil sistem iyi olduğu kadar zararı da vardır.

İnsanların ilk önce gözlerini doyurmak istemelerinden kaynaklı bir gereksiz bir tüketim söz konusudur. Açık büfe olara yapılan yemekler insanlar tarafından gereksizce tüketilir ve bunun sonucunda tabaklarda artan yemeklerin hepsi çöpe atılır. Son derece olumsuz bir durum söz konusudur.

Bir yılda ortalama 3 ton et ve 5-6 ton kadar sebze çöpe gitmektedir. Tabi bu sadece büyük bir otel geçerlidir. Bunu genel olarak otellere yaydığınız zaman çıkan miktarlar inanılmaz oranlarda olacaktır.

Durum böyle olunca her şey dahil sistem doğa ve dünyamız için son derece zararlı gözükmektedir. İnsan sağlığı için düşündüğümüz zamanda açık büfe yemekler obez olma tehlikesi yaratmaktadır.

Yüzlerce çeşit yiyeceğin olduğu şehir otelleri restoranlarda insanlar her şeyden yemek ister. Böyle bir durumda sınırsız yemek yiyerek normalin 2 hatta 3 katı tüketim yaparlar. Vücut için son derece tehlikeli olan bu durum sonucunda insanlarda rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bir haftalık bir tatilde insanlar 2 kilo ile 5 kilo arasında bir artış yaşayabilirler.

Böyle bir durumda son derece tehlikeli sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Kısacası faydalı olarak gözüken her şey dahil sisteminin arka planda bir çok zararı vardır.

Hatta oteller açısından da çok kar ettirecek bir yapıya sahip değildir. İnsanların tatmin edilmesi oldukça zordur. Yapılan yemekler kullanılan içecekler gerçekten yüksek kalitede olmalıdır.

Ancak her şey dahil sistemi bu durumu biraz bozmaktadır. Çünkü oteller sınırsız yiyecek ve içecek vermek zorunda olduğu için bu sefer kullanılan malzemenin kalitesinden kısmak zorunda kalır.

Tabi durum böyle olunca insanlar yeteri kadar tatmin olmaz.

Kullanılan malzemeler kalitesiz ve ucuz malzemelerden oluşur. İçeceklerin içerisine su karıştırılarak maliyeti düşürülür.

Alkollü içeceklerin içine ise gaz basılarak yine daha ucuza mal edilir.

Ancak insanlar ne istediği hazzı alabilir nede tatmin olabilirler. Durum böyle olunca tabi ki tatil boyunca yiyip içilen şeyler pek fazla iyi olmayacaktır.

Atılan etlerin hesaplamaları üzerine yine soya gibi yardımcı maddeler kullanılır. Bunların hiç birisi insan sağlığını bozacak şeyler değildir.

Ancak tat bakımından kaliteyi düşürmektedir. Her şey dahil sistemi insanlar için avantajlı bir sistemdir ancak yeteri kadar kaliteli olmayabilir.

Share
stor perde Al paylaş ikinci el palet kahvaltı takımları davetiye dijital telsiz